Számviteli esettanulmányok 2024

12 500 Ft

Számviteli esettanulmányok – Összefoglaló rendszerezés, példák és feladatok

Szerzők: Dr. Róth József, Dr. Adorján Csaba, Prof. Dr. Lukács János, Dr. Veit József

A könyvet a számvitelben már jártas, haladó szintű szakmai – (mérlegképes könyvelő, okleveles könyvvizsgáló) és felsőfokú képzések résztvevőinek, gyakorló számviteli szakembereknek ajánlják a szerzők. Fő céljuk a számviteli törvény előírásainak rendszerezése volt, mellyel hatékonyan segítik a számviteli képzésekben résztvevők felkészülését számviteli vizsgájukra. 

A könyv fő témakörei:

  1. A számviteli törvény áttekintése
  2. Mérleg 
  3. Eredménykimutatás
  4. Ellenőrzések számvitele
  5. Mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámoló
  6. Összefoglaló feladatok

Leírás

A könyv korábbi kiadása óta a hazai számvitel szabályozásában számos érdekes – bár a korábbiakhoz képest kisebb léptékű – változtatásra és pontosításra került sor. Címszavakban – a teljesség igénye nélkül – az alábbi számviteli változások kerültek beépítésre, illetve átdolgozásra a szakkönyvben.

  • Az EU jogának való megfelelés érdekében Fenntarthatósági jelentés készítése vált szükségessé az üzleti jelentés részeként Magyarországon is.
  • Bekerült az Szt.-be a szerződés elszámolási egysége fogalom, ami alapjaiban változtatta meg a projektelszámolásokat, különösen a teljesítések időpontja, időszaka tekintetében.
  • Bevezetésre került az egyedi beszámolóban is a halasztott adók elszámolásának lehetősége.
  • Ki kell mutatni a tartós tulajdoni részesedéseket az egészségügyi, kulturális, szociális intézmények tulajdonosainak, amit eddig nem szabályozott a törvény.
  • A betétdíjas göngyölegek számviteli elszámolása mellett megjelent a visszaváltási díjas termékekre vonatkozó elszámolási szabály is.
  • A Cégtörvény és az Szt. módosítása lehetővé teszi, hogy a tőkeemeléskor a változás időpontjában számoljuk el a gazdasági eseményt és nem a bejegyzéskor.
  • A pótbefizetési kötelezettség és osztaléktartozás elengedésének elszámolási szabályai biztosítják a saját tőkén belüli elszámolhatóságot a korábbi eredményágon történő elszámolásokkal szemben.
  • Számos tranzakció nettósításra került az elszámolási szabályokban, így az eredeti követelés értékesítése, a tárgyi eszközök, immateriális javak értékesítésének elszámolása.

A felsoroltakon kívül több kisebb, pontosítást szolgáló módosításra is sor került a törvényben, amelyek ismertetését a könyv egyes részeiben tételesen bemutatják a szerzők.

A könyv fő témakörei:

  1. A számviteli törvény áttekintése
  2. Mérleg 
  3. Eredménykimutatás
  4. Ellenőrzések számvitele
  5. Mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámoló
  6. Összefoglaló feladatok

 

Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatkezelési tájékoztató.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM